18 Mayıs 2024 Cumartesi

Belediye Başkanımız Eyüp Kahveci, Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi tarafından düzenlenen Mezunlar Buluşması etkinliğine katıldı.

Başkanımız Kahveci; Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Boz, dekanlar ve mezunlar topluluğunun katılımıyla gerçekleşen etkinlikte yaptığı açılış konuşmasında bilginin çok önemli bir kaynak olduğunu ifade etti.

Hayat boyu öğrenmenin önemine dikkat çeken Başkanımız Kahveci, "Hepimiz bir insan kaynağıyız ve bu kaynağı verimli kullanmak çok önemli. Çevremizdeki kaynakları değerlendirmek de aynı derecede önemli. Dört büyük dini incelediğinizde, en büyük israfın insan kaynağını heba etmek olduğunu öğrenirsiniz. Hayat boyu öğrenmenin ne kadar kıymetli olduğunu bilmeli ve kendimize daima yatırım yapmalıyız. Üniversiteler bu anlamda çok kıymetli; bize değer katan eğitim görevlilerimiz, mekanlarımız ve üniversitemizin itibarı çok önemli ancak, en önemlisi insanın kendine yaptığı yatırımdır." dedi.

Başkanımız Kahveci, başarmanın inanmak olduğunun altını çizerek, “Üniversite ve yerel yönetim iş birliklerini oluşturmak çok kıymetli, bunlarla birlikte şehrimize ve ülkemize değer katalım.” ifadelerini kullandı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 149