18 Mayıs 2024 Cumartesi

Kütahya Belediyemiz bünyesinde yer alan Kültür Sanat Akademisi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında "Töre" isimli tiyatro oyununu sahneye taşıdı.

Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ve Anadolu'nun acı bir gerçeği olan töre cinayetlerine dikkat çeken tiyatro gösterisinde açılış konuşmasını yapan Başkanımız Kahveci, bu önemli etkinliğe katkı sağlayan oyunun yazarı, yönetmeni, oyuncuları ve seyircilere teşekkürlerini sundu.

Belediyemizin kültür ve sanata değer verdiğinin ve sanatçılarımızı daima desteklediğinin altını çizen Başkanımız Kahveci, “Kütahya Belediyesi Kültür Sanat Akademimiz beş ayrı dalda on öğretim görevlimiz, iki yüze yakın akademik eğitim alan öğrencimiz ve yine Türk Halk Müziği koromuz, Türk Halk Müziği kadın sesleri topluluğumuz, Türk Sanat Müziği koromuz, üç ayrı yönetmen ile devam eden üç ayrı tiyatro topluluğumuz ve halk oyunları topluluğumuz içerisinde iki yüz civarı icra topluluğu üyesi, toplamda 400 arkadaşımız ile yoluna devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Gelecekte de etkileyici ve kaliteli eserler sunmak için çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Başkanımız Kahveci, izleyicilere keyifli bir akşam diledi. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 248