23 Mayıs 2024 Perşembe

Türk Mutfağı Haftası kapsamında Kütahya TÜRES tarafından düzenlenen Kütahya Gastro Festivali'nin resmi açılışı, Başkanımız Kahveci'nin katılımıyla gerçekleşti.

Başkanımız Kahveci, festivalde yaptığı konuşmada, ülkemizin çeşitli yörelerinden lezzetlerin bir arada sunulduğu bu etkinlikte bulunmanın heyecanını dile getirdi.“Şüphesiz ülkemizin her köşesinin kendine has değerleri var. Bu anlamda Kütahya’mız tarihten kültüre, gastronomiden doğaya her alanda büyük bir potansiyele sahip” şeklinde konuşan Başkanımız Kahveci, Kütahya’nın gastronomi alanında önemli bir yer edinebileceğini vurguladı.

Festival; Ödüller, İkramlar ve Gösterilerle Renklendi

Kütahya’nın yöresel lezzetlerinin standlarda sunulduğu festivalde workshoplar, söyleşiler, konserler gibi birçok etkinlik yer aldı. Etkinlik kapsamında Kütahya Belediyemiz ziyaretçilere sıkıcık çorbası ikramında bulundu. Kütahya Valisi Musa Işın, Belediye Başkanımız Eyüp Kahveci'ye katkıları ve emeklerinden dolayı teşekkürlerini sunarak ödül takdim etti. Mehteran gösterisiyle renklenen festivalde, Başkanımız Kahveci katılımcılara çeşitli hediyeler verdi.

Başkanımız Kahveci, Kütahya’nın Türkiye’nin önde gelen mutfakları arasına girebilecek potansiyele sahip olduğunu belirterek, “Elimizdeki bu değerleri ve mirası, şehrimizin imajını güçlendirmek ve en doğru şekilde tanıtmak için eşsiz bir fırsat olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 343