24 Mayıs 2024 Cuma

Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, bir süre önce geçici olarak Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'ne (DPÜ) devredilen Hekim Sinan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Araştırma Merkezi'ni ziyaret etti.


Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, Kütahya’nın değerlerinin turizme ve ekonomiye kazandırılması adına her imkanı değerlendireceklerini ifade etti. Kahveci, mahalle ziyaretleri kapsamında Şair Şeyhi Dumlupınar Mahallesi ziyareti esnasında Kütahya Belediyesine ait olan ve bir süre önce geçici olarak Kütahya Dumlupınar Üniversitesine devri yapılan Hekim Sinan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Araştırma Merkezini özel olarak ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında merkezde üretimi yapılan başta endemik bitkiler olmak üzere diğer bitkileri ve bu bitkilerden üretilen aromatik yağ, sabun ve diğer ürünleri inceleyen Başkan Kahveci, “Burada daha önce belediyemiz bünyesinde üretimi yapılan ürünleri kısa sürede üniversite yerel yönetim iş birliği ile yeniden hayata geçirerek, ekonomiye kazandıracağız” ifadelerini kullanarak inceleme gezisini sonlandırdı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 224