26 Mayıs 2024 Pazar

Başkan Yardımcımız Kemalettin Ekici, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu'nun olağan genel kurul toplantısına katıldı.

Başkan Yardımcımız Ekici’nin katılımıyla gerçekleşen toplantı, açılış konuşmalarının ardından divan heyetinin oluşturulmasıyla başladı. Halkımızın objektif ve doğru bilgilendirilmesinin, demokratik bir toplumun temeli olduğunun altını çizen Başkan Yardımcımız Ekici, “Gazetecilerimizin, doğru ve tarafsız haber akışı sağlama konusundaki çabaları her türlü takdiri hak etmektedir” dedi.

Etkinlikte, 2021-2024 dönemi Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetim Kurulu raporu, bilanço ve gelir gider tablosu okunarak tartışıldı ve ayrı ayrı ibraya sunuldu. Ayrıca, 2024-2027 dönemi tahmini bütçesi onaylandı ve Genel Başkan, Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve diğer kurulların seçimleri yapıldı.

“Medya, En Güçlü Denetleme Organıdır”

Başkan Yardımcımız Ekici, teknolojik gelişmelerle birlikte yeni medya mecralarının sunduğu imkanların, mesleğin değişmez ilkeleriyle kullanılmasının hayati önem arz ettiğini belirterek, “Medya, demokratik toplumun temel bileşeni olarak, doğru bilgi akışı sağlamanın yanında toplumsal birlik ve beraberliğin korunmasına da katkı sağlamalıdır. Ayrıca, medyanın en güçlü denetleme organı olduğunu unutmamak gerekir. Gazetecilerin özgürce haber yapabilmesi demokrasinin olmazsa olmazıdır" ifadelerini kullandı.

Başkan Yardımcımız Ekici, konuşmasının sonunda gazetecileri tebrik ederek genel kurulun hayırlı olmasını temenni etti. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 161