29 Mayıs 2024 Çarşamba

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi, eğlenceli ve öğretici atölyelerle zenginleştirilmiş çok yönlü bir Çocuk Şenliği düzenledi. Başkan Yardımcımız Haşim Ertekin'in de katıldığı etkinlik, hemşehrilerimiz tarafından da büyük ilgi gördü.

Öğrencilerin yanı sıra akademisyenler, öğretmenler, öğretmen adayları ve velileri bir araya getiren 1. Çocuk Şenliği çeşitli atölye ve sahne etkinlikleriyle renkli anlara sahne oldu. Öğrenciler, Fen ve Deney Atölyesi, Drama Atölyesi, Oyunlarla Matematik Atölyesi ve Matematik Tarihinde Yolculuk Atölyesi gibi birbirinden ilginç etkinliklerde hem keyifli vakit geçirdi hem de yeni bilgiler edindi. Geleneksel Çocuk Oyunları, Okuma ve Yazmaya Hazırlık, Dev Boyama ve Oyunlarla İngilizce Öğrenme gibi etkinlikler de şenlikte yer aldı. Ritim ve Dans, Arkeoloji, İletişim Oyunları gibi atölyeler katılımcılara keyifli anlar sunarken, etkinlik alanında bulunan Motivasyon ve Eğitim Tırı da şenliğin ilgi odaklarından biri oldu.

Bu tür etkinliklerin, çocukların yaratıcı ve bilimsel düşünme yeteneklerini geliştirmeleri için harika fırsatlar sunduğunu belirten Başkan Yardımcımız Ertekin, “Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, bu tür etkinliklerin devamını diliyorum” şeklinde konuştu. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 217