5 Haziran 2024 Çarşamba

Kütahya Belediyemiz tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında, ‘’Hepimizin Bir Dünyası Var’’ temasıyla Çevre Haftası Yürüyüşü ve Resmi Kutlama Programı düzenlendi.

“Çevremizi korumak kendi geleceğimizi korumaktır” anlayışıyla gerçekleştirilen etkinlikler, Sevgi Yolu’ndan başlayıp Valilik önü tören alanında sona eren Çevre Farkındalığı Kortej Yürüyüşü ile başladı. Başkan Yardımcılarımız Haşim Ertekin, İsmail Cenker ve il protokolünün katılımıyla gerçekleşen etkinlikte yürüyüşün tamamlanmasının ardından protokol konuşmaları yapıldı ve gezegenimizin geleceğinin yaptığımız tercihlere ve aldığımız kararlara bağlı olduğu vurgulandı.

Geleceğimizi güvence altına almak için herkese büyük sorumluluklar düştüğünün altını çizen Başkan Yardımcımız Ertekin, “Belediye olarak çevremizi koruma ve sürdürülebilir bir şehir yaratma hedefimize yönelik çalışmalar yapıyoruz. Doğamızın değerini hatırlayalım ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için hep beraber adımlar atalım” dedi.

Çevre Haftası kapsamındaki etkinlik, il protokolünün kurulan stantları ziyaret etmesi ve miniklerin sıfır atık temalı defilesi ile son buldu. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 161