27 Haziran 2024 Perşembe

Başkanımız Eyüp Kahveci, Karatay Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Üst Düzey Diyalog oturumuna konuşmacı olarak katılarak, "Kültürel Mirasın Korunmasında Yerel Yönetimlerin Rolü" hakkındaki sunumunu gerçekleştirdi.


Kütahya'nın çini sanatıyla dünyaca tanınan ve 7000 yıllık zengin kültürel mirasa sahip bir şehir olduğunu belirten Başkanımız Kahveci, “2017'de UNESCO tarafından Zanaat ve Halk Sanatları alanında tescillenen Kütahya, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde de yer alıyor. Aizanoi Antik Kenti, termal merkezler, tarihi Germiyan Sokak, Kütahya Kalesi gibi mekanların korunması ve gelecek nesillere aktarılması için çalışmalar yapılıyor” ifadelerini kullandı.


Belediyemizin kültürel mirasın yaşatılması için turistik rotalar ve bilgilendirme haritaları hazırladığının altını çizen Başkanımız Kahveci, “UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Birimi olarak kullanılan konaklarda sanatsal eğitim faaliyetleri düzenleniyor. Bununla birlikte uluslararası toplantılar ve zirveler düzenlenerek Kütahya'nın kültürel ve sanatsal mirası tanıtılıyor. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) doğrultusunda, eşitsizliklerin azaltılması ve sürdürülebilir şehirler hedeflerine yönelik çalışmalar da sürdürülüyor” şeklinde konuştu.


Başkanımız Kahveci, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya, UCLG-MEWA’nın sekreteryasına ve Karatay’a gelen tüm başkanlara teşekkürlerini sundu.

Başkanımız Kahveci'nin UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı'nda yaptığı "Kültürel Mirasın Korunmasında Yerel Yönetimlerin Rolü" konulu sunumun tamamını izlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
https://youtu.be/NzuoeAMuMfU?si=ZcPdUGwJNNJR7hC- Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 168