30 Haziran 2024 Pazar

Kütahya'mızın turizm potansiyelinin yükselmesi için çalışmalar devam ediyor. Kütahya Valisi Musa Işın'ın başkanlığında ve Belediye Başkanımız Eyüp Kahveci'nin katılımıyla gerçekleşen Turizm Master Planı Değerlendirme Toplantısı'nda, şehrimizin turizm potansiyeli masaya yatırıldı.

Milletvekilleri Adil Biçer, İsmail Çağlar Bayırcı, Mehmet Demir, Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar ve birçok önemli isim, Kapadokya Üniversitesi’nin uzmanlığında ve Kütahya Belediyemizin iş birliğiyle yürütülecek projelerin detaylandırıldığı toplantıda bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu. Toplantıda Vali Işın, Kapadokya Üniversitesi'nin tecrübelerinden faydalanarak Kütahya'mızın turizmdeki potansiyelini daha iyi seviyelere çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Birlikte çalışarak eksiklerin tamamlanacağını ve şehrimizin turizmde gelişme kaydedeceğini vurguladı.

Toplantıda, Kütahya Turizm Master Planı'nın tamamlandığında, şehrimizin tanıtım bütçesinden önemli paylar alacağı ve kolektif bir projeyle halkımızın bu planı sahiplenmesinin önemi ifade edildi.

Şehrimizin mevcut turizm durumu ve geleceğe yönelik stratejik hedeflerin de değerlendirildiği toplantıda, Kütahya’nın turizm potansiyelinin artırılması için belirlenen hedeflerle turizmin daha iyi bir konuma taşınacağı vurgulandı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 121